Fellesstart juniorklassene

VI GRATULERER NORGESMESTRE OG ØVRIGE MEDALJEVINNERE I ALLE JUNIORKLASSENE!

M19
1. Thor Arild Aas, Birkenes IL
2. Sindre Vassdal Johannessen, Hernes IL
3. Eirik Kjøl Thornes, Molde og Omegn IF

M18
1. Kjerand Tronerud Kvelvane, Voss skiskytterlag
2. Martin Alfheim, Bossmo & Ytteren IL
3. Magnus Fjerdingen Moan, Røros IL

Arrangøren beklager, men pga tekniske problemer får vi ikke publisert bilde av seierspallen i denne klassen.  Vi forsøker å publisere bilde via Facebook.

M17
1. Martin Nevland, Figgjo IL
2. Anders Melaaen Døssland, Lier IL
3. Eirik Idland, Figgjo IL

Arrangøren beklager, men pga tekniske problemer får vi ikke publisert bilde av seierspallen i denne klassen.  Vi forsøker å publisere bilde via Facebook

K19
1. Sigrid Flo Bødal, Stårheim IL
2. Hilde Fosse, Voss skiskytterlag
3. Juni Arnekleiv, Dombås IL

Arrangøren beklager, men pga tekniske problemer får vi ikke publisert bilde av seierspallen i denne klassen.  Vi forsøker å publisere bilde via Facebook

K18
1. Åsne Skrede, Geilo IL
2. Augusta Idland, Figgjo IL
3. Ingvild Tronstad Andersen, IL Bevern

Arrangøren beklager, men pga tekniske problemer får vi ikke publisert bilde av seierspallen i denne klassen.  Vi forsøker å publisere bilde via Facebook

K17
1. Synne Owren, Vingrom IL
2. Maren Bakken, Os IL
3. Siri Årsvoll Undheim, Figgjo IL

Arrangøren beklager, men pga tekniske problemer får vi ikke publisert bilde av seierspallen i denne klassen.  Vi forsøker å publisere bilde via Facebook

Fellesstart Menn senior

VI GRATULERER NORGESMESTER OG MEDALJEVINNERE!

Johannes Thingnes Bø ble norgesmester på fellesstart rulleskiskyting, etter feilfri skyting med 20 treff og god fart i sporet.

  1. Johannes Thingnes Bø, Markane IL
  2. Henrik L’abèe Lund, Oslo skiskytterlag
  3. Lars Helge Birkeland, Birkenes IL


    For bilder må vi henvise til arrangørens hjemmeside, hvor de publiseres etter hvert:

NM Rulleskiskyting Sirdal 2017

Fellesstart Kvinner senior

VI GRATULERER NORGESMESTER OG MEDALJEVINNERE!

Ingrid Landmark Tandrevold tok sitt første NM-gull som senior i dagens fellesstart.  Det varierte gjennom løpet hvem som ledet, men med 19 treff og god fart i sporet, vant Ingrid relativt klart med 21.7 sekunder før neste kvinne i mål.

  1. Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF
  2. Karoline Offigstad Knotten, Vingrom IL
  3. Ragnhild Femsteinevik, Hålandsdal IL

For bilder må vi henvise til arrangørens Facebookside hvor bilder legges ut etter hvert:
NM i Sirdal 2017

 

Fellesstart M20-21

VI GRATULERER NORGESMESTER OG MEDALJEVINNERE!

Johannes Dale trakk  til slutt  det lengste strået etter en veldig jevn konkurranse .  Ut fra siste skyting var det fire løpere innenfor en tidsdifferanse på seks sekunder.  Johannes Dale var altså den sterkeste på den siste runden og ble Norgesmester for andre gang denne helgen.

  1. Johannes Dale, Fet Skiklubb- skiskyting
  2. Sturla Holm Lægreid, Bærums skiklubb
  3. Fredrik Bucher-Johannessen, Idrettslaget Try .

For bilder må vi henvise til arrangørens Facebooksider, hvor de publiseres etter hvert:
NM Rulleskiskyting Sirdal 2017

Fellesstart K20-21

VI GRATULERER NORGESMESTER OG  MEDALJEVINNERE!

Emilie Ågheim Kalkenberg tok i dag sin andre gullmedalje under årets NM.  Hun viste god langrennsform og distanserte fort de andre løperne.  Hun fikk noen strafferunder i løpet av sine fire skytinger (1-1-0-2), men ingen kunne straffe henne i løypa.

  1. Emilie Ågheim Kalkenberg, Skonseng UL
  2. Randi Sollid Nordvang, Vingelen IL
  3. Marthe Kråkstad Johansen, Bossmo & Ytteren IL

    For bilder må vi henvise til arrangørens Facebookside, hvor de publiseres etter hvert :
    NM Rulleskiskyting Sirdal 2017

Medaljevinnere juniorklassene, sprint

VI GRATULERER ALLE MEDALJEVINNERNE!

Menn 17 år
1. Martin Nevland, Figgjo IL
2.  Tobias Ottersen, Ullensaker skiklubb
3.  Marius Møller, Steinkjer Skiklubb

Menn 18 år
1. Mats Øverby, Lier IL
2. Mathias Indrelid Haugen, Østre Toten skilag
3. Ludvig Amundsen, Tretten Skiskytterlag

Menn 19 år
1.  Even Mangset, Mjøsski
2. Sigurd Trømborg, IL Bevern
3. Eirik Kjøl Tornes, Molde og Omegn IF

Kvinner 17 år
1. Maren Bakken, Os IL
2. Synne Owren, Vingrom IL
3. Siri Årsvoll Undheim, Figgjo IL (ikke tilstede på blomsterseremoni)

Kvinner 18 år
1. Åsne Skrede, Geilo IL
2. Augusta Idland, Figgjo IL
3. Ida Baasland Solbjørg, Moi IL

Kvinner 19 år
1. Juni Arnekleiv, Dombås IL
2. Ingrid Kristine Wright-Hagen, Åsnes skiskytterlag
3. Siri Aas, Birkenes IL

 

 

Medaljevinnere, 1.pulje – sprint

VI GRATULERER ALLE  MEDALJEVINNERNE

KVINNER 20-21:

  1. Emilie Ågheim Kalkenberg, Skonseng UL
  2. Randi Sollid Nordvang, Vinglen IL /NTG-L
  3. Mari Wetterhus, Svene IL

    K 20-21

KVINNER SENIOR:

  1. Marte Olsbu, Froland IL
  2. Synnøve Solemdal, Tingvoll IL
  3. Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF

    Kvinner senior

MENN 20-21:

  1. Johannes Dale, Fet Skiklubb-skiskyting
  2. Sivert Guttorm Bakken, Vingrom IL
  3. Sturla Holm Lægreid, Bærums skiklubb

MENN SENIOR:

  1. Vetle Sjåstad Christiansen, Geilo IL
  2. Johannes Thingnes Bø, Markane IL
  3. Erlend Øvereng Bjøntegaard, IL Bevern

         

 

  

NM rulleskiskyting 2017